Sanayi 4.0

Sanayi 4.0

Endüstri 4.0: Başarıyı arttıran akıllı çözümler

Üretimden Smart Factory'ye: Makineler ve ürünler dijital olarak birbirine bağlıdır ve birbirleriyle iletişim halindedir. Bulutta, tesisler sanal olarak temsil edilir ve dijital sistemlere bağlanır. Üretim akıllı telefon veya tablet ile kontrol edilebilir. Akıllı çözümlerimizle Endüstri 4.0'ı daha bugünden etkin bir şekilde şekillendiriyoruz. Başarıya ulaşmak için kendi dijital yolunuzu tasarlayın. Akıllı ağ bağlantılı tedarik zincirinden yenilikçi hizmetlere ve iş modellerine.

Endüstri 4.0 çözümleri
Yenilikçi ürünlerimiz, Endüstri 4.0 ile başarıya giden kendi yolunuzu şekillendirmenize yardımcı olur. Size daha çok büyüme sunan, tedarik zinciri boyunca iş ve veri akışı sağlayan akıllı çözümlerimizden yararlanın:
  • -Ürünlerinizi özelleştirin: Mass customization made easy.
  • -Makineden makineye iletişim: Kendini analiz eden otonom süreçler ve ağa bağlı üretim için.
  • -Predictive Maintenance (öngörülü bakım): Artan tesis kullanılabilirliği sayesinde optimize edilmiş üretim süreçleri.
  • Özelleştirilebilir ürünler
  • Tüketicilere özel kişisel ürünler giderek daha popüler hale geliyor. Üretimi de etkileyen bir trend.
    Akıllı, ağ bağlantılı donanım ve yazılım çözümlerimizle, parti büyüklüğü 1'de bile esnek ve verimli bir şekilde üretmenize yardımcı oluyoruz.
    Örnek etiketler: Tam otomatik etiketleme sistemlerimiz, verileri gerçek zamanlı olarak senkronize eder. Ürün çeşitleri veya yeni bir etiket tasarımı donanım değişikliğine gerek kalmadan mümkündür. Avantajınız: optimal esneklik. Önemli maliyet artışları olmadan özelleştirilmiş ürünler üretebilir ve yeni trendlere ya da pazar değişikliklerine az çabayla tepki verebilirsiniz.
  • Ağ bağlantılı üretim
  • Etiketleme sistemini kendi kendine yöneten ve kontrol eden bir etiket. Bunlar yenilikçi Plug-In®-Label sistemimizin sunduğu iki olanaktır:
    Anahtar, etiketin arkasındaki koddur. Tarama işlemi sayesinde, etiketleyici kendini otonom olarak her bir ürüne uyarlar. Paketleme formatını, basınç aralığını ve maksimum baskı hızını tanır, böylece sarf malzemelerinin işlenmesini otomatik olarak ayarlar. Kurulum verileri pozitif olarak karşılaştırıldıktan sonra etiketleme başlar. Üretiminiz için sonuç: daha az kurulum zamanı, optimum şeffaflık ve yüksek ürün güvenliği - maliyetli yanlış etiketleme ve geri çağırma yok.
    Akıllı Plug-In®-Label sistemi ile ilave avantajlarınız: Etiket tüketimini otomatik olarak algılar. Bir depo yönetim sistemi ile desteklenerek siparişleri otomatik olarak başlatır. Depo yönetimi maliyetlerinizi düşüren ağ bağlı süreçler.
    Yenilikçi Plug-In®-Label sistemimiz için Baden-Württemberg eyaleti 2016 yılında aile şirketimizi “Sanayi 4.0 için 100 yer” ödülünü kazanan ilan etti.
  • Öngörülü bakım
  • Sanayi 4.0 ayrıca servis için de yeni olanaklar sunuyor. Predictive Maintenance (PM) ile sensörler, üretiminizi gerçek zamanlı olarak kaydeder. Bu veritabanı, bulutta sisteminizin sanal görüntüsünü oluşturmak için kullanılır. Yazılım dijitalleştirilmiş makinelerin verilerini gerçek zamanlı olarak toplar, depolar ve değerlendirir. Olası zayıf noktaları erken tespit eder ve bunları bağımsız olarak raporlar. Servis ekibi otomatik olarak bilgilendirilir ve makine arızalanmadan önce sorunu giderebilir.
    Endüstriyel yazılım BRAIN2 Safety_Service ile Predictive Maintenance için ilk adımı attık. Cihaz ortamınıza entegre edildikten sonra, canlı genel görünüm ile her zaman mevcut durum ve her bir cihaz hakkında ilgili bilgilerin bir özetini görebilirsiniz. Verimli üretim izleme için maksimum şeffaflık.

© 2022, Bizerba Servis. Tüm Hakları Saklıdır.